• 13 474 84 00
  • 13 474 83 20
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MKS Krosno     Remondis KROeko     E-BOK     Przetargi bip

Aktualności


Słowacy zainteresowani krośnieńskimi inwestycjami w gospodarkę odpadami

Kilkuosobowa delegacja ze słowackiego miasta Humenné oraz koszyckiej firmy Kosit przyjechała do Krosna, by zwiedzić Regionalne Centrum Odzysku Odpadów i porozmawiać z władzami Krosna oraz Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego o pomyśle na efektywne zagospodarowanie odpadów.


Celem wizyty słowackiej delegacji z miast Humenne i Koszyce było zwiedzenie krośnieńskiej instalacji do mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów komunalnych, poznanie wdrożonych w niej rozwiązań i technologii, a także całego systemu zagospodarowania odpadów komunalnych, jaki prowadzi i promuje Krośnieński Holding Komunalny oraz Regionalne Centrum Odzysku Odpadów w Krośnie.

Goście ze Słowacji zwiedzili część mechaniczną i biologiczną instalacji, w tym linię sortowniczą oraz hermetyczne bioreaktory, a także krośnieński Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Przyjechaliśmy do Krosna, aby zobaczyć tutejsze inwestycje w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi. Szukamy pomysłów i inspiracji na zmianę gospodarki odpadowej w Humenne i dlatego wizytujemy europejskie instalacje. Jesteśmy pod wrażeniem tego, jak wygląda i pracuje Regionalne Centrum Odzysku Odpadów w Krośnie – powiedział Ladislav Halasz, dyrektor techniczny z koszyckiej firmy Kosit.

Członkowie słowackiej delegacji spotkali się również z prezydentem Krosna Piotrem Przytockim i prezesem Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego, z którymi w siedzibie Spółki rozmawiali m.in.: o idei holdingu, zagospodarowaniu odpadów komunalnych i źródłach pozyskiwania zewnętrznych funduszy na realizację inwestycji komunalnych.

Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy przyjąć w naszej Spółce gości ze Słowacji, zainteresowanych działalnością naszych instalacji do przetwarzania odpadów. To pokazuje, że nasze inwestycje w zakresie gospodarki komunalnej są trafione i dobrze postrzegane przez specjalistów i branżowców, którzy szukają u nas inspiracji do własnych planów i rozwiązań w tym zakresie – podkreślił Janusz Fic, prezes Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego.

Delegacja ze Słowacji jest już kolejną grupą, która przyjechała do Krosna specjalnie po to, zwiedzić krośnieńską instalację przetwarzania odpadów komunalnych, która jest uznawana za jedną z najnowocześniejszych w województwie podkarpackim i w kraju.


Warto odwiedzić

Zgłoś awarię

994 - Całodobowe pogotowie wodociągowo-kanalizacyjne

Numer stacjonarny:
13 47 48 314

Zaloguj się do e-BOK

 

 

Logo KHK pion

Dane adresowe

Krośnieński Holding Komunalny Sp. z o.o.

ul. A. Fredry 12, 38-400 Krosno

tel: 13 474 84 00
       13 474 83 20

fax: 13 474 86 20

email: poczta@khk.krosno.pl

Inspektor ochrony danych:

Karol Franus

IOD@khk.krosno.pl

Biuro Obsługi Klienta

Krośnieński Holding Komunalny Sp. z o.o.

ul. A. Fredry 12, 38-400 Krosno

Godziny pracy:

poniedziałek 7:00-17:00,
wtorek-piątek: 7:00 -16:00,
soboty, niedziele: nieczynne

tel: 13 474 83 16
       13 474 83 60
      
785 008 316

email: bok@khk.krosno.pl

eKrosno

Strona przygotowana w ramach projektu pn. „Zaangażowani w eKrosno – Inteligentne rozwiązania systemów przetwarzania danych dla mieszkańców Krosna” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020 oraz budżet państwa.

Image
© MPGK 2023