• 13 474 84 00
  • 13 474 83 20
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Edukacja ekologiczna

Edukacja ekologiczna

EDUKACJA EKOLOGICZNA

Regionalne Centrum Odzysku Odpadów od lat promuje edukację ekologiczną w zakresie segregacji i recyklingu surowców wtórnych poprzez organizację różnego rodzaju akcji, prelekcji i konkursów o charakterze proekologicznym. Na terenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w 2020 r. powstała nowoczesna, interaktywna ścieżka edukacyjna, która jest miejscem dedykowanym do plenerowych lekcji oraz warsztatów z ekologii i poprawnej segregacji odpadów dla dzieci i młodzieży z krośnieńskich szkół oraz przedszkoli. Jej bohater Szklik uczy zasad segregacji oraz wyjaśnia, w jaki sposób segregacja wpływa na nasze codzienne życie. Edukacja ekologiczna promowana przez Regionalne Centrum Odzysku Odpadów w Krośnie ukierunkowana jest na aktywne działania uświadamiające i zachęcające do poprawnego segregowania odpadów, dawania „drugiego życia” zużytym rzeczom i bycia „Eko”.

Zgłoszenia na zajęcia plenerowe organizowane na edukacyjnej ścieżce ekologicznej przyjmowane są pod numerem tel. 13 474 81 26  oraz pośrednictwem e-maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przed wysłaniem zgłoszenia należy zapoznać się z zamieszczonym poniżej regulaminem oraz wypełnić kartę zgłoszenia i oświadczenie.

1. Regulamin korzystania ze ścieżki edukacyjnej przy PSZOK w Krośnie

2. Karta zgłoszenia

3. Oświadczenie opiekuna grupy

 

EDUKACYJNE FILMY EKOLOGICZNE – zapraszamy do obejrzenia!

Segregacja odpadów ma sens!

 

Cykl filmów – ePoradnik poprawnej segregacji odpadów komunalnych.

Krośnieński Holding Komunalny Sp. z o.o. zaprasza do obejrzenia cyklu 6 filmów edukacyjno-promocyjnych dotyczących poprawnej segregacji odpadów – "ePoradnik poprawnej segregacji odpadów komunalnych". Filmy poświęcone są selektywnej zbiórce odpadów komunalnych, a występująca w nich młodzież wyjaśnia zasady segregacji i uczy, jak robić to dobrze. Bohaterowie filmów odpowiadają też na pytania, jakie najczęściej stawiają osoby, które chcą dobrze segregować odpady.

Filmy powstały we współpracy Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego z Biurem Wystaw Artystycznych w Krośnie.

 

Odcinek 1 – Wprowadzenie


 

Odcinek 2 – Metale i tworzywa sztuczne (worek żółty)


 

Odcinek 3 – Szkło (worek zielony)


 

Odcinek 4 – Bioodpady (worek brązowy)


 

Odcinek 5 – Papier (worek niebieski)


 

Odcinek 6 – Odpady zmieszane (worek czarny)


 


© MPGK 2024