• 13 474 84 00
  • 13 474 83 20
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Poradnik poprawnej segregacji odpadów komunalnych

Poradnik poprawnej segregacji odpadów komunalnych

E-PORADNIK POPRAWNEJ SEGREGACJI ODPADÓW KOMUNALNYCH – dla mieszkańców Krosna

Zastanawiasz się czasem, do jakiego kosza wyrzucić opakowanie, które właśnie trzymasz w ręce? Koniec z tym! Jest łatwe i skuteczne rozwiązanie! Pobierz ePoradnik poprawnej segregacji odpadów komunalnych i nie zastanawiaj się nigdy więcej.

Recykling zaczyna się w naszych domach! W ramach działań promujących ideę recyklingu oraz selektywną zbiórkę odpadów komunalnych Urząd Miasta Krosna i Krośnieński Holding Komunalny udostępniają mieszkańcom Krosna specjalne – internetowe wydanie ePoradnika poprawnej segregacji odpadów komunalnych.

ePoradnik promuje standardy segregacji oraz wskazuje najczęstsze błędy segregacji i korzyści wynikające z recyklingu. Opracowanie graficzne i kolorystyczne ePoradnika nawiązuje do zasad selektywnej zbiórki odpadów komunalnych prowadzonej w oparciu o 5 frakcji, którym zostały przypisane konkretne kolory worków i pojemników.

Atutem ePoradnika poprawnej segregacji odpadów komunalnych jest różnorodność zawartych w nim informacji. Są w nim m.in.: ciekawostki dotyczące recyklingu, odzysku surowców i ich ponownego wykorzystania oraz informacje – gdzie wydawane są dodatkowe worki na odpady selektywnie zbierane, dodatkowe kody kreskowe na te worki, a także harmonogram pracy Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Białobrzeskiej w Krośnie. Co ważne? Pada w nim odpowiedź na pytanie – Dlaczego segregacja jest ważna?

Pamiętajmy! Recykling zaczyna się w naszych domach, a segregowanie odpadów jest łatwe i ma sens.

Pobierz ePoradnik i bądź eko!

banerek gminy Wiola 2

 

PORADNIK POPRAWNEJ SEGREGACJI ODPADÓW KOMUNALNYCH – wersja dla gmin powierzających

W ramach partnerstwa międzygminnego związanego z realizacją projektu „Zintegrowany system gospodarki odpadowo-energetycznej w Regionie Południowym województwa podkarpackiego – I etap” Krośnieński Holding Komunalny opracował uniwersalny projekt Poradnika poprawnej segregacji odpadów.

Projekt „Poradnika” udostępniony jest Gminom Powierzającym celem wykorzystania go w ramach działań informacyjnych i edukacyjnych, z możliwością jego dostosowania do potrzeb danej gminy.

banerek gminy Wiola 2