Relacja z konferencji 18.03.2016r.

0 Komantarz(y)
1613
24 mar 2016

Środki unijne w gospodarce odpadami jako element zapewnienia realizacji obowiązków nałożonych na gminy i obniżenia opłaty „śmieciowej” ponoszonej przez mieszkańców”  -  to temat przewodni konferencji , która obyła się 18 marca 2016r. tj. piątek, w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie. 

W konferencji  zorganizowanej przez Prezydenta Miasta Krosna,  Burmistrza Gminy Ustrzyki Dolne oraz Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz wzięli udział przedstawiciele gmin, które wejdą do nowopowstającego Regionu Południowego Gospodarki Odpadami Województwa Podkarpackiego. Zorganizowanie tej konferencji związane było z aktualizacją Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa Podkarpackiego obejmującą m.in. połączenie dotychczasowych dwóch regionów gospodarki odpadami tj. Regionu Południowo-Wschodniego i Regionu Południowo-Zachodniego w jeden Region Południowy. 

W trakcie trwania spotkania został zaprezentowany Gminom Regionu Południowego wspólny program inwestycyjny, który ma zapewnić  kompleksowe zagospodarowanie odpadów w Regionie i wypełnienie przez współtworzące go Gminy nałożonych na nie obowiązków w zakresie wymaganych poziomów odzysku i recyklingu. Dodatkowo przedstawiony został  wpływ dofinansowania ze środków unijnych realizacji tych inwestycji  na obniżenie opłat ponoszonych przez mieszkańców oraz propozycja  instytucjonalnego modelu współpracy Gmin.

 

Konferencja zakończyła się panelem dyskusyjnym podczas, którego słuchacze mogli zadać pytania na tematy, które budzą ich wątpliwości w zakresie problemów związanych z gospodarką odpadami w naszym regionie.

     

Patronat honorowy nad konferencją objął Marszałek Województwa Podkarpackiego. Patronat medialny nad konferencją sprawowały: TVP Rzeszów; TVP Obiektyw; Przegląd Komunalny; Fundacja Promocji Gmin Polskich;  portale internetowe: www.sanok24.pl; www.brzozow24.pl; www.zagorz24.pl; www.nowiny.pl; www.podkarpacie.pl; www.krosnocity.pl; www.jaslo4u.pl; www.e-gospodarkaodpadami.pl.

0.0
Ostatnia modyfikacja: 24 mar 2016
Powiązane artykuły: Kompleksowo o odpadach na Konferencji w Białymstoku… Relacja z wizyty przedstawicieli duńskiego sektora ciepłowniczego w Krośnie Relacja video z konferencji dla samorządów
Konferencja gospodarka odpadami

Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany